Zdrowy styl życia

Zdrowy styl życia

W dzisiejszych czasach brakuje nam czasu na wszystko. Życie kręci się wokół pracy i różnych obowiązków. Niewiele osób myśli o swoim zdrowiu i trybie życia jaki prowadzi. Warto zastanowić się nad tym, gdyż zdrowy styl życia jest gwarancją dobrej jakości naszego życia w podeszłym wieku.

Jak należy rozumieć stwierdzenie zdrowy styl życia?
Zdrowy styl życia – to nie tylko zdrowe odżywianie się. Składa się na niego wiele czynników, takich jak pozytywny stan emocjonalny człowieka, odpowiednia dieta bogata w witaminy, ruch, a także brak nałogów. Dopiero te wszystkie elementy, w połączeniu ze sobą, warunkują zdrowy tryb życia.

 

POZYTYWNY STAN EMOCJONALNY
Pozytywne myślenie i optymizm mają ogromny wpływ na stan naszego zdrowia. Myśli wpływają na emocje, gwarantując nam dobre samopoczucie, a te z kolei dają nam  dobre samopoczucie fizyczne, czyli czujemy się wówczas zdrowi.
Negatywne myślenie może być przyczyną wielu chorób, takich jak np. często występująca dziś depresja.

DIETA
Prawidłowe odżywianie się jest nieodzownym elementem dobrego stanu zdrowia. Nasza codzienna dieta powinna zawierać porcję warzyw i owoców, które są największym bogactwem niezbędnych substancji odżywczych, witamin i minerałów.

SPORT
Aktywne uprawianie sportu bardzo korzystnie wpływa nie tylko na kondycję fizyczną, ale także na nasze zdrowie. Ruch wpływa na właściwą przemianę materii, nasz organizm wówczas spala tłuszcz i rozwija mięśnie.

UZALEŻNIENIA
Rożne nałogi, takie jak nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu, zażywanie wielu leków, nałóg objadania się i związana z nim otyłość mogą być ogromną przeszkodą w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Nawet jeśli będziemy się prawidłowo odżywiać i regularnie uprawiać sport, nasze uzależnienia mogą skutecznie zniszczyć efekty naszych wysiłków.

 

Zdrowie człowieka zależy w dużej mierze od niego samego. Każdy z nas jest odpowiedzialny za własne zdrowie i powinien o nie dbać. Należy pamiętać, że prowadząc zdrowy styl życia wzmacniamy nasz organizm. Poprawiamy działanie układu odpornościowego, a co za tym idzie zmniejszamy szanse na zapadanie na wszelkie choroby infekcyjne.

Zdrowy styl życia jest aspektem ważnym, zasługującym na poważne przemyślenie i podjęcie odpowiednich decyzji dotyczących prowadzonego przez nas trybu życia, a także wprowadzenia zmian, które spowodują że nasze zdrowie pozostanie w dobrej kondycji jeszcze przez długie lata.