System Lockout -Tagout

  • 07/01/2014
  • BHP
System Lockout -Tagout

Zestawy Zabezpieczen i BlokadW dniu 28 września 2013 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Gospodarki (do pobrania) w sprawie bezpieczeństwa i higieny przy urządzeniach energetycznych które zobowiązuje do zabezpieczania infrastruktury w trakcie czynności remontowych czy eksploatacyjnych w sposób który zapewnia bezpieczeństwo pracujących. System Lockout-Tagout jest jednym z popularnych systemów zabezpieczenia przed nikontrolowanym włączeniem zasilania.

 

Wdrożenie systemu Lockout-Zestawy Zabezpieczen i Blokad InfrastrukturyTagout ogranicza ryzyko wypadku poprzez informacje o odłączaniu energii zasilającej od urządzeń przemysłowych i maszyn oraz zabezpieczeniu ich na czas wykonywania na nich prac remontowych czy eksploatacyjnych. Każdy typ energii może stanowić niebezpieczeństwo oraz zagrożenie jeśli zostanie uwolniony niespodziewanie podczas prac naprawczych lub konserwacyjnych. Koncepcja systemu blokad Lockout została stworzona aby uniknąć wypadków i kosztów z nimi związanych. Blokady Lockout wraz z widocznym oznakowaniem w postaci zawieszek Tagout stosuje się w celu eliminacji zagrożeń mechanicznych, chemicznych oraz elektrycznych.

Produkty Lockout-Tagout pełnią rolę prewencyjną, ostrzegają i uniemożliwiają operatorom ponowne włączenie urządzenia dopóki blokada nie zostanie zdjęta.