CleanSpace2 – nowoczesny, lekki system ochrony dróg oddechowych

CleanSpace2

 

 

 

 

 

 

 

CleanSpace2 – rewolucja w oddychaniu

Obecnie jednym z najnowocześniejszych urządzeń do ochrony dróg oddechowych z wymuszonym przepływem powietrza jest CleanSpace2. Podczas pracy zapewnia użytkownikowi przefiltrowane powietrze, komfort użytkowania nieporównywalny z innymi urządzeniami.

CleanSpace2 jest produkowany w Australii przez firmę CleanSpace Technology z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii. Aparat oddechowy z wymuszonym przepływem powietrza zasilany jest akumulatorem, a pracą urządzenia kieruje inteligentny system nawiewu. Unikalność zastosowanej technologii przejawia się w działaniu urządzenia.

CleanSpace2 opis aparatu oddechowego

CleanSpace2 dla spawacza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urządzenie jest kompaktowe, bardzo lekkie oraz łatwe w obsłudze i konserwacji. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest brak rur, baterii zewnętrznych, silnika na pasie oraz innych instalacji zakładanych zwykle na użytkownika. Nowoczesny wentylator sterowany jest przez “czujnik oddechu” i wytwarza przepływ powietrza z wydajnością do 200 l/min. Unikalna technologii pozwala na dostarczanie powietrza tylko wówczas gdy jego operator jest w fazie oddechu, a nie jak w większości pozostałych systemów powietrze nawiewane jest stale. Ponadto pod maską dostarczane jest oczyszczone powietrze nadciśnieniowo ze względów bezpieczeństwa.

System zasilania oparty jest na nowoczesnej bateria litowo-polimerowej pozbawionej efektu pamięci. Baterię można doładowywać bez obawy o zmniejszenie jej pojemności wielokrotnie podczas pracy. Jednokrotne, pełne ładowanie zapewnia do 9 h pracy. Urządzenie podając przefiltrowane powietrze tylko w fazie oddechu wydłuża czas pracy filtra, a co za tym idzie oszczędza filtr i baterie. W przypadku rozszczelnienia maski inteligentna technologia CleanSpace zadba o wytwarzanie nadciśnienia pod maską, co zabezpieczy użytkownika przed dostawaniem się zanieczyszczeń do dróg oddechowych.