Usztywnienie Kręgosłupa Kamizelka KED

Usztywnienie Kręgosłupa Kamizelka KED

Kamizelka Ferno KEDUsztywnienie Kręgosłupa – Kamizelka KED
 
Kamizelka KED służy do zabezpieczenia poszkodowanych z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Umożliwia bezpieczną ewakuację i transport osób z rozbitych samochodów oraz trudno dostępnych miejsc, gdzie z powodu ograniczonej przestrzeni nie można dotrzeć ze standardowymi noszami. Poszkodowany z założoną kamizelką KED powinien być transportowany w tym unieruchomieniu przez wszystkie kolejne etapy ewakuacji medycznej.

 

KED Kamizelka ZastosowanieKED został zaprojektowany tak, by dobrze przylegał do ciała (zastosowanie poduszki wypełniającej), zapewniał całkowitą stabilizację kręgosłupa na całej jego długości oraz umożliwiał swobodny dostęp do klatki piersiowej (monitorowanie, defibrylacja). Kształt kamizelki uniemożliwia nieprawidłowe jej założenie natomiast różnokolorowe, wbudowane pasy spinające przyśpieszają jej założenie. W tylnej części wbudowane są 3 uchwyty ułatwiające wyciąganie i przenoszenie poszkodowanego.

Kamizelkę można stosować do unieruchomienia dzieci po wypełnieniu ewentualnego luzu w przedniej części kamizelki (np. kocem) oraz kobiet w widocznej ciąży po
spięciu wyłącznie dwóch górnych pasów na klatce piersiowej. Dodatkowo kamizelka może być zastosowana jako tzw. biodro-szyna.

KED jest przenikliwy dla promieni X.

ZESTAW ZAWIERA:

kamizelkę (kolor ciemnozielony; materiał: wzmacniany winyl – odporny na przetarcia, smary i substancje ropopochodne – nie wchłania płynów i brudu; wzmocnienie z drewnianych listew) z wbudowanymi:

- 3 różnokolorowymi, spinającymi pasami piersiowymi (w kolorze żółtym, zielonym, czerwonym),
- 2 pasami biodrowymi (w kolorze czarnym),
- poduszkę wypełniającą anatomiczne krzywizny ciała,
- 2 pasy stabilizujące głowę (nylonowe) dopinane na tzw. rzep, pokrowiec-torbę transportową w kolorze ciemnozielonym.