SP Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Grodzisku Mazowieckim doskonali niesienie pierwszej pomocy.

W dniu 28 – 29.08.2013 r. w Grodzisku Mazowieckim ISS Education miał przyjemność przeprowadzić kurs z zakresu pierwszej pomocy dla Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej. W szkoleniu uczestniczyła 64 osobowa grupa nauczycieli i pedagogów. Głównym celem szkolenia było doskonalenie resuscytacji krążeniowo oddechowej z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

SP2 Szkolenie Pierwsza PomocPierwszego dnia odbyło się szkolenie e-learningowe, wstępne przygotowujące do części głównej w skład której wchodzą zajęcia teoretyczne i praktyczne.
W ramach dostępu do e-Learning platformy edukacyjnej ISS Education uczestnikom szkolenia udostępniono multimedialny materiał edukacyjny zawierający między innymi algorytmy udzielania pierwszej pomocy oraz filmy informacyjno – instruktażowe.

Drugiego dnia zespół szkoleniowy składający się z lekarza anestezjologa, pielęgniarki anestezjologicznej, ratowników medycznych przeprowadził część główną kursu, w tym ćwiczenia praktyczne w grupach. Część ćwiczeniowa poprzedzona została „pokazem instruktorskim” z omówieniem algorytmu postępowania w różnych sytuacjach. Po zakończeniu szkolenia ISS Education zorganizował stoisko , na którym nauczyciele mogli przeglądać sprzęt szkoleniowy, który został przygotowany na kurs oraz porozmawiać z członkami zespołu szkoleniowego.

SP2 Szkolenie Pierwsza Pomoc ManekinySzkolenie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Zdyscyplinowanie, profesjonalizm oraz wysokie zaangażowanie nauczycieli i pedagogów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Grodzisku Mazowieckim pozwoliło ISS Education na sprawne przeprowadzenie kursu i osiągnięcie założonych celów szkoleniowych.

Składamy również serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Danucie Pokropek za stworzenie wspaniałych warunków do realizacji kursu.

Dyrektor ISS Education – Andrzej Staniś

Galeria zdjęc dostępna na stronie Facebook ISS Education >> Kliknij Tutaj